Ceny za zespół weselny są różne, jednak można przyjąć pewną prawidłowość:

– skład 2 osobowy – ok. 2.000 zł
– skład 3 osobowy – ok. 3.000 zł
– skład 4 osobowy – ok. 4.000 zł
itd.

 

Dodatkowe czynniki, które mają wpływ na cenę to:

– dojazd – jeśli orkiestra musi dojechać do innego miasta, zazwyczaj doliczy sobie dodatkowe koszty transportu.

– ile dni trwa wesele – wesele może być jednodniowe lub dwudniowe. Najczęściej za drugi dzień orkiestra życzy sobie mniejszą kwotę.

ile godzin zespół ma grać – niektóre zespoły umawiają się z narzeczonymi, że za kwotę X będą grali do godziny X. Jeśli się okaże, że goście będą chcieli bawić się dłużej, to za „nadgodziny” narzeczeni będą musieli dopłacić. Jednak nie jest tak zawsze – wszystko zależy jak umówicie się z zespołem.

„wyjście z domu” – cena również może wzrosnąć jeśli chcemy, aby orkiestra zagrała na wyjście z domu panny młodej. Należy się również zastanowić, jak długo zespół muzyczny będzie musiał czekać na wesele (od momentu wyjścia z domu). Jeśli przerwa między wyjściem z domu, a rozpoczęciem wesela będzie wyjątkowo długa, a zespół pochodzi z innego miasta, to nie wykluczone, że cena również będzie wyższa. Jednak najczęściej preferowany plan to: dom – kościół – sala, a wtedy orkiestra ma ok. 2h „wolnego”, które może przeznaczyć na rozłożenie sprzętu na sali.

– nocleg – zazwyczaj nie wliczany w cenę, którą ustalamy z zespołem, natomiast warto pamiętać o tych kosztach układając swój budżet. Nocleg należy zapewnić orkiestrze, gdy pochodzi z innego województwa, a wesele trwa 2 dni. Oczywiście tę kwestię należy ustalić w porozumieniu z zespołem.

– poziom – oczywiste jest, że orkiestra grająca na wysokim poziomie będzie droższa. Również staż zespołu może mieć wpływ na cenę. Zespół weselny początkujący może chcieć mniejszą kwotę, niż doświadczona, długo grająca orkiestra.

 

Wpis odwiedzono 27 258 razy