Ślub w kościele jest naprawdę piękny i wzruszający. Podczas ślubu dwoje kochających się ludzi przysięga sobie miłość i wierność do końca swoich dni.  Jest to niepodważalnie najpiękniejszy element ślubu, ale jest jeszcze coś. Klimat jaki towarzyszy tej ważnej chwili może się różnić od danej parafii. Warto zatem zadbać o piękny wystrój w kościele oraz o oprawę muzyczną ślubu. Profesjonalni muzycy, soliści i instrumentaliści potrafią sprawić, że cała ceremonia nabiera innego wymiaru. Najczęściej narzeczeni decydują się na solową sopranistkę, która swoim anielskim głosem wykonuje podczas mszy ślubnej utwory muzyki klasycznej. Najczęściej są to:
F.Schubert – Ave Maria
J.S.Bach, Ch.Gounod – Ave Maria
G.Caccini – Ave Maria
F.Haendel – Largo (Ombra mai fu)
F.Haendel – Hymn o miłości
F.Schubert – Serenada ślubna
W.A.Mozart – Ave Verum
C.Franck – Panis Angelicus

Równie często na ceremonii ślubnej grają instrumentaliści  (skrzypce, wiolonczela, organy). Tria instrumentalne, kwartety smyczkowe oraz soliści najczęściej mają w swoim repertuarze utwory takie jak:

Hymn o miłości
Ave Maria Schubert’a lub Gounod’a
Panis Angelicus
Serenada o miłości
Marsz Mendelssohna

Ponadto można również zamówić na ślub chór, który tradycyjnie podzielony jest na 4 głosy (sopran, alt, tenor i bas). Ze względu na tak szeroki zakres wokalny chóru, oprawa muzyczna jaką on tworzy potrafi zachwycić niemal każdego.

Wpis odwiedzono 7 055 razy